Tag profilaktyka
Rozmiar czcionki
- #Rozmawiaj#Reaguj - pierwsza kampania społeczna Państwowej Komisji ds. Pedofilii Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Istotą pierwszej kampanii społecznej Państwowej Komisji jest rozbudzenie w dorosłych, w szczególności w opiekunach dzieci i młodzieży świadomości i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone. W szczególności, celem jest odbarczenie dzieci z poczucia winy i wstydu oraz zapobieganie ponownemu zranieniu po ujawnieniu sprawy. Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.
- 7 LUTEGO OBCHODZONY JEST DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, co roku w miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu – Safer Internet Day. W początkowym okresie, obchody ograniczały się tylko do krajów europejskich, ale już od kilkunastu lat angażują się już w to państwa z całego świata.
- Działania prewencyjne "Bezpieczne Ferie 2023". Porady małopolskich policjantów W 2023 roku w województwie małopolskim zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2023”. Ze względu na atrakcyjność turystyczną województwa działania te będą prowadzone przez cały okres ferii tj. od 13 stycznia 2023 roku do 26 lutego 2023 roku. Głównym zadaniem małopolskiej Policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa turystom licznie odwiedzającym górskie regiony województwa, w tym w szczególności dzieci i młodzieży korzystającej z zimowych ferii. Warto zapoznać się z poradami policjantów dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
- Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyja wchodzeniu na lód i zachęca wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku ginie pod lodem kilka osób.
- Dzieci odwiedziły dąbrowską jednostkę by poznać pracę Policji Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej gościli u siebie najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej. Dzieci mogły zobaczyć, jak pracują mundurowi, zwiedzić budynek komendy oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- #REAGUJZANIMZABOLI „#REAGUJZANIMZABOLI” to kampania społeczna, stworzona w ramach programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2022-2024 pod nazwą „Bezpieczny Kraków”. Dziś prezentujemy spot, który ma na celu uwrażliwić widza, aby nie pozostał obojętny i zareagował widząc sytuację, która zagraża życiu bądź zdrowiu drugiego człowieka.
- Bądźmy czujni podczas przygotowań do Wszystkich Świętych W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i poprzedzającym to święto okresie, apelujemy o zachowanie większej ostrożności. Tłok i wzmożony ruch w okolicach cmentarzy, placów targowych powinien wzmóc naszą czujności, w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży. Przypominamy kilka ważnych rad, by nie paść ofiarą przestępców podczas przedświątecznych przygotowań.
- Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec.
- Międzynarodowy tydzień i dzień mediacji Trwa Tydzień Mediacji odbywający się w dniach 17-21 października. Z kolei 20 października przypada tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji, który ma nam uświadomić, że wiele spraw można rozwiązać bez konieczności sprawy sądowej. Celem ogólnopolskiej inicjatywy jest upowszechnienie idei mediacji jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.
- Akcja edukacyjna „Przechodź bezpiecznie” Dąbrowska policja wraz z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie, podczas kampanii edukacyjnej pn. „Przechodź bezpiecznie”, przypominała o tym, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych.
- „Patrzeć i być widocznym” - konkurs na animację z zakresu bezpieczeństwa na drodze Zachęcamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Konkursie na Animację „Patrzeć i być widocznym”.
- Bezpieczne grzybobranie O tym, że Polacy kochają grzybobranie nie trzeba nikogo przekonywać. Ten sposób spędzania wolnego czasu polubili zwłaszcza seniorzy, którzy w lasach potrafią spędzać długie godziny. Bezpieczne grzybobranie kojarzy się przede wszystkim z wiedzą niezbędną do rozróżnienia gatunków grzybów. W tym przypadku bezpieczeństwo to jednak pojęcie szersze i jest ono związane również z profilaktyką zaginięć
- Dzielnicowi z najmłodszymi o bezpieczeństwie Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szczucinie odwiedzili najmłodsze dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Szczucin. Rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, domu, szkole oraz podczas zabaw. Stróże prawa wyposażyli klasy pierwsze w kamizelki odblaskowe, które zostały przekazane przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Szczucinie
- Konferencja szkoleniowa w ramach projektu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” 16 września 2022 roku na terenie Centrum Konferencyjno – Szkoleniowego Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyła się XII konferencja szkoleniowa, adresowana do policjantów realizujących projekt „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” na terenie województwa małopolskiego