Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna dąbrowskiej Policji

Data publikacji 29.05.2024

W czwartek (23.05.br.) w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie — możesz mieć na nie wpływ” w budynku Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie, odbyła się debata społeczna pt. „Zagrożenia bezpieczeństwa osób starszych na terenie Miasta i Gminy Szczucin”. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem lokalnym, zwłaszcza przypadkami oszustw m.in. „na wnuczka, na policjanta, na funkcjonariusza CBŚP”. Była to również okazja do promocji programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podinsp. Jarosław Kmieć, który przywitał uczestników. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i stowarzyszeń wspierających seniorów, włodarze obiektu SCKiB, pracownicy pomocy społecznej, oraz mieszkańcy. Celem spotkania była wymiana informacji, spostrzeżeń oraz dyskusja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa na poziomie lokalnym.
Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie przedstawił analizę ilości interwencji zgłoszonych przez mieszkańców, a także zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie miasta i gminy. Zaprezentowany został krótki film ukazujący mechanizmy działań przestępców stosujących metodę oszustwa „na wnuczka”.
Policjanci dokonali prezentacji działań profilaktycznych i represyjnych, które realizują funkcjonariusze w tym obszarze.
W ramach debaty mundurowi promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy bliżej nas”. Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski i sugestie związane z poprawą bezpieczeństwa w miejscowości Szczucin.

  • Ludzie siedzący w sali, podczas debaty
  • Ludzie oglądający prezentację multimedialną
Powrót na górę strony