Aktualności

Dzieci odwiedziły dąbrowską jednostkę Policji

Data publikacji 30.04.2024

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej gościli u siebie przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 2. Dzieci mogły zobaczyć, jak pracują mundurowi oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W piątek (26.04.br.) do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przyszli niecodzienni goście. Uczniowie Przedszkola Publicznego nr 2 wraz z opiekunami odwiedzili dąbrowską jednostkę Policji. W trakcie wycieczki najmłodsi zobaczyli między innymi stanowisko oficera dyżurnego jednostki, a następnie zobaczyli wyposażenie policjantów pionu prewencji i ruchu drogowego podczas codziennej służby.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Mundurowi zwrócili uwagę najmłodszym na zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, zabaw na świeżym powietrzu, zwłaszcza w gospodarstwach rolnych oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą korzystanie z „dzikich” kąpielisk. Dzieci miały również okazję uzyskać bliższe informacje na temat pracy przewodników psów służbowych. Na koniec mundurowi zaprezentowali wyposażenie radiowozu i wyposażyli przedszkolaki w elementy odblaskowe.

 

W trakcie wizyty część maluchów głośno zadeklarowała chęć zostania w przyszłości policjantami.

Powrót na górę strony