Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał przy sobie narkotyki i kierował będąc pod ich wpływem

Data publikacji 18.03.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego dąbrowskiej jednostki na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska zatrzymali 27-latka, który kierował samochodem, będąc pod wpływem narkotyków a przy sobie miał mefedron. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.03.br.) około godz. 2.45. dąbrowscy policjanci patrolując ulicę Jagiellońską w Dąbrowie Tarnowskiej, zatrzymali  do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego. W trakcie kontroli mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że 27-latek znajdował się pod wpływem zabronionych substancji. Dodatkowo mundurowi znaleźli też przy kierowcy woreczek strunowy z substancją koloru białego. Wstępne badanie wykazało, że jest to mefedron. 27-latek został zatrzymany i pobrano mu krew do badań, celem potwierdzenia zawartości narkotyku w organizmie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, odpowie za posiadanie mefedronu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, jeżeli badanie potwierdzi zawartość środków odurzających w jego organizmie, to odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, które to przestępstwo również zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności i trzyletnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.
 

Powrót na górę strony