Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny początek roku szkolnego w powiecie dąbrowskim

Data publikacji 01.09.2023

Mundurowy z dąbrowskiej jednostki Policji uczestniczył w Posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Dąbrowskiego, której jednym z głównych tematów było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny w poniedziałek 4 września.

30 sierpnia br. w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Dąbrowskiego, w której uczestniczył Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej asp.szt. Mateusz Cygan. Spotkaniu przewodniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Jednym z zadań Komisji jest ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie powiatu.

Dzieci i młodzież już w poniedziałek 4 września wrócą do szkół, zapewnienie im bezpieczeństwa jest priorytetem nie tylko dla Policji i innych służb, ale przede wszystkim dla placówek oświatowych, których przedstawiciele również wzięli udział w spotkaniu. Zebrani dyskutowali o zagrożeniach mogących dosięgnąć uczniów szkół poprzez różnego rodzaju używki, przestępczość, przemoc, agresję a także przeciwdziałaniu powyższemu poprzez prowadzenie szerokiej profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa. 

Zajęcia profilaktyczne w roku szkolnym 2023/2024 będą prowadzone również przez dzielnicowych i profilaktyka dąbrowskiej Policji.
 

Powrót na górę strony