Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas kontroli drogowej ujawnili narkotyki

Data publikacji 03.04.2023

Podczas kontroli drogowej szczucińscy policjanci ujawnili marihuanę, która należała do 25-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Za posiadanie narkotyków grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (02.04.br.) w Szczucinie na ul. Rudnickiego około godz. 21.00. policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie przeprowadzili kontrolę drogową samochodu osobowego. W trakcie prowadzanych czynności funkcjonariusze w pojeździe ujawnili susz roślinny. Po przebadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Środek odurzający zabezpieczono, a 25-letni kierowca pojazdu, który przewoził 4 pasażerów przyznał, że znalezione narkotyki należą do niego. Badanie alkotestem  stanu trzeźwości nie potwierdziło, aby mieszkaniec powiatu dąbrowskiego był pod wpływem alkoholu.  Natomiast analizator środków odurzających wykazał, że 25-latek prowadził samochód będąc pod działaniem narkotyków. W związku z powyższym, kierującemu pobrano krew do dokładnych badań.
25-latkowi za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego i posiadania narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz nawet 15-letni zakaz kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szczucinie.

 

Powrót na górę strony