Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc dla 43-latka zagrożonemu wychłodzeniem nadeszła w porę

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie interweniowali wobec 43-latka, leżącego na jezdni podczas mrozu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do szpitala. Dzięki właściwej postawie zgłaszającego oraz szybkiej i skutecznej reakcji policjantów pomoc nadeszła w porę.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (17.12.br.), około godz. 23.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej został powiadomiony  o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na jezdni w miejscowości Mędrzechów. Policjanci po dojechaniu na miejsce zastali mocno zmarzniętego mężczyznę, z którym kontakt był utrudniony. Temperatura panująca na zewnątrz wynosiła około minus 10 stopni Celsjusza. 43 - latek, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Mundurowi monitorowali funkcje życiowe mężczyzny, okryli go folią termiczną oraz wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. 43-latek został zabrany do szpitala. Gdyby nie czujność obywatela i szybkie działanie mundurowych jego życie mogło być zagrożone.

Z uwagi na utrzymujące się nadal niskie temperatury na zewnątrz ciągle apelujemy o informowanie służb w przypadku, kiedy widzimy osobę leżącą mogącą znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.
O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem. Przy czym w przypadku potrzeby pilnej interwencji należy jednak dzwonić na numer 112.

 

Powrót na górę strony