Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dąbrowscy policjanci wsparli akcję krwiodawstwa

Nadchodzący czas świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Obdarowujemy osoby najbliższe prezentami, ale możemy też podzielić się czymś absolutnie bezcennym – swoją krwią. To najcenniejszy dar, jaki jesteśmy w stanie podarować drugiemu człowiekowi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wczoraj (13.12.br.) oddawali krew dla chorych z Małopolski.

Funkcjonariusze chętnie włączyli się w zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Szkolnym Klubem Honorowych Dawców Krwi akcję krwiodawstwa, przeprowadzoną wspólnie z tarnowskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Mundurowi podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie.

Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też 13 grudnia br. Funkcjonariusze podzielili się własną krwią. Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. 

Zdjęcie: Powiat Dąbrowski

Powrót na górę strony