Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w powiecie dąbrowskim

Dąbrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (30.10.br.) w miejscowości Nieczajna Górna pod Dąbrową Tarnowską. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł 40-letni mężczyzna. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu policyjnych apeli o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą, wciąż dochodzi na polskich drogach do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Wczoraj (30.10. br.) doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Nieczajna Górna.Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki BMW jadący w kierunku miejscowości Radgoszcz z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie doszło do czołowego zderzenia z samochodem marki Fiat, po czym uderzył w następny pojazd marki Audi Pomimo podjętych działań reanimacyjnych, w wyniku doznanych obrażeń 40-letni kierujący fiatem zmarł. 30-latek siedzący za kierownicą Audi został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Natomiast kierowca bmw opuścił pojazd przed przyjazdem służb i oddalił się z miejsca zdarzenia. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zarządził poszukiwania zbiegłego kierowcy, do działań również został zaangażowany policjant z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali „zbiegłego kierowcę zdarzenia w niecałą godzinę. Badanie stanu trzeźwości 26-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie. Samochody, które brały udział w zdarzeniu, zabezpieczono do dalszych czynności. Policjanci dąbrowskiej drogówki oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalali świadków wypadku. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Powrót na górę strony