Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja edukacyjna „Przechodź bezpiecznie”

Dąbrowska policja wraz z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie, podczas kampanii edukacyjnej pn. „Przechodź bezpiecznie”, przypominała o tym, jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych.

W środę (12 października br.) w rejonie przejść dla pieszych na terenie Dąbrowy Tarnowskiej mundurowi wraz z przedstawicielami podmiotów towarzyszących przypominali uczestnikom ruchu drogowego – zarówno kierującym, jak i pieszym, o prawidłowym zachowaniu w rejonie przejść dla pieszych. Podczas tych działań zwracano szczególną uwagę na wykroczenia, które występują właśnie w tych miejscach.

W przedsięwzięcie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy mogli zapoznać się z interpretacją przepisów i wyjaśnień, udzielanych przez Egzaminatora Nadzorującego z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Pana Roberta Dorosza. Podczas akcji skupiono się na kierowcach pojazdów, którzy naruszają prawa pieszych, w szczególności w okolicach oznakowanych przejść.

Wspomniano także o wykroczeniach popełnianych przez samych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania nie zabrakło również prac promujących bezpieczeństwo na drogach wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Zdjęcia: Powiat dąbrowski

 

Powrót na górę strony