Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W gminie Szczucin zabezpieczono krzewy konopi indyjskiej i marihuanę

38-latek z gminy Szczucin uprawiał konopie indyjskie w polu kukurydzy i na posesji. Grozi mu kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

Dąbrowscy kryminalni w wyniku czynności operacyjnych pozyskali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Szczucin może znajdować się uprawa konopi. W czwartek (25.08.br.) funkcjonariusze postanowili to zweryfikować. Podczas dokładnego sprawdzenia miejsca posesji oraz otaczającego ją pola kukurydzy należącej do 38-latka odnaleziono susz konopi innych niż włókniste oraz zabezpieczono 25 krzewów konopi. Rośliny osiągały wysokość od 65 cm do 115 cm i były zasadzone w doniczkach.

W piątek (26.08.br.) 38-letni mieszkaniec gminy Szczucin został doprowadzony do prokuratury, gdzie przyznał się do posiadania oraz uprawy substancji zakazanych. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości substancji psychoaktywnych i ich uprawę. Prokurator zastosował wobec 38-latka  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

 

  • Krzewy konopi w doniczkach
  • Konopie w donicach w polu kukurydzy
Powrót na górę strony