Uroczyste ślubowanie oraz dzień otwarty Oddziału Prewencji Policji w Krakowie

Uroczyste ślubowanie oraz dzień otwarty Oddziału Policji w Krakowie

W piątek 28.09.2018r. w godz. od 10.00 do 14:30 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie złożone przez 68 nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie  nadinspektor dr Krzysztof Pobuta, natomiast Wojewoda Małopolski, Piotr Ćwik wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej.

W trakcie apelu 40 zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiej Policji zostało uhonorowanych odznaczeniami. Wojewoda Małopolski w asyście Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie  wręczył 3 złote, 28 srebrnych oraz 9 brązowych medali za długoletnią służbę. Wyróżnionymi srebrnymi medalami za długoletnią służbę z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zostali podinsp. Bogumił Jedynak oraz asp.szt. Marcin Wróbel.  Nagrodzonym po zakończeniu uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach złożył gratulacje i życzył dalszych sukcesów w służbie.  W tym dniu odbył się również Dzień Otwarty pn. „Poznaj nas! Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2018”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież klasy mundurowej miała okazję zapoznać się z obiektem jego wyposażeniem a także z różnego rodzaju sprzętem wykorzystywanym na co dzień w służbie przez policjantów. Chętni mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych oraz możliwość próbnego podejścia do testów jakie każdy przyszły funkcjonariusz przechodzi podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Z możliwości odwiedzenia  Oddziału Prewencji w Krakowie skorzystała ogromna ilość uczniów klas mundurowych, w tym także klasa z Dąbrowy Tarnowskiej, żywimy nadzieje iż wiele z tych osób spełniając swoje marzenia wstąpi w nasze szeregi.