Świąteczna paczka

Świąteczna paczka

Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku i refleksji, ale przede wszystkim dzielenia się radością wśród najbliższych. O uśmiechy na twarzach dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej zadbali policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej oraz Komisariatu Policji w Szczucinie.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Strach oraz zastępcy podinsp. Bogusława Chmielarza przeprowadzona została akcja „ŚWIĄTECZNA PACZKA”. Ten drobny gest przed świętami sprawił wiele radości, zarówno dzieciom jak i ich wychowawcom.

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy szczególnie myślimy o innych osobach, które możemy wspomóc w radosnym ich przeżywaniu. Mając to na uwadze policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej postanowili w tym roku wesprzeć jedną  z placówek pomocowych i przygotować świąteczną paczkę. Z tej okazji w czwartkowy ranek (21 grudnia) Komendant Powiatowy Policji nadkom. Mirosław Strach, I Zastępca Komendanta Powiatowego podinsp. Bogusław Chmielarz oraz Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Witold Łopata i profilaktyk tutejszej jednostki Policji mł.asp. Agata Bulwa  odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam spotkali się z dziećmi i wychowawcami placówki. Wraz ze świątecznymi życzeniami od dąbrowskich policjantów, do dzieci trafiły rzeczy, które najbardziej są im potrzebne. Świąteczna paczka została przygotowana w oparciu o listę potrzeb, na której między innymi znajdowały się żelazko, maszynka do mielenia mięsa, mikser, konsola do gier, zabawki oraz słodycze. Mamy nadzieję, że podarowane prezenty, choć trochę odciążą dyrekcję placówki a dzieciom sprawią radość. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i wzajemnymi życzeniami spokojnych i pogodnych świąt.

 

Komendant Powiatowy Policji nadkom. Mirosław Strach serdecznie dziękuje Wszystkim pracownikom policji jak i funkcjonariuszom za bardzo duże zaangażowanie w akcje.