Policjanci pobiegli dla Karola

Policjanci pobiegli dla Karola

Miniona niedziela 7 października 2018 roku zapisze się w sportowej historii funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w sposób szczególny. Po raz pierwszy w  Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowany został bieg charytatywny pn. „Bieg dla Karola” . Na miejsce przeprowadzenia zawodów wybrano Polanę w Lesie Beleryt. A sam bieg miał charakter koleżeński i był zorganizowany na rzecz 19-letniego Karola, który 25 lipca br. uległ wypadkowi komunikacyjnemu i znajduje się w śpiączce.

Tego dnia odbyły się łącznie trzy biegi, bieg dzieci i młodzieży na 200 metrów oraz bieg główny dla dorosłych na 3 km, ich głównym założeniem było podjęcie wspólnych działań mających na celu zbiórkę funduszy, które mają pomóc młodemu człowiekowi w powrocie do zdrowia.

Do tego szczytnego celu przyłączyli się funkcjonariusze tutejszej jednostki Policji wraz z rodzinami, startując w biegu 7 osobową grupą . Policjantom podczas zmagań z dystansem 3 km. przyświecało hasło „BIEGAMY I POMAGAMY” pod takim też hasłem funkcjonariusze licznie uczestniczyli w "Biegu dla Karola".

Każdy z ponad 500 uczestników otrzymał oryginalny medal biegu „Bieg dla Karola”. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i włączyli się razem z nami w pomoc potrzebującym.