Narada Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska z udziałem Komendanta Powiatowego Policji

Narada Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska z udziałem Komendanta Powiatowego Policji

Dziś 30 października 2018 roku Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Witoldem Łopatą wzięli czynny udział w naradzie podsumowującej działania Straży Leśnej oraz Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska, gdzie jednym z założeń było wypracowanie wspólnych działań będących kontynuacją szeroko rozpowszechnionej akcji „Stanowcze NIE dla kłusownictwa” ukierunkowanej na zwalczanie szkodnictwa leśnego. 

 

 

W najbliższym czasie Policjanci wspólnie ze Strażą Leśną będą sprawdzać  tereny leśne, miejsca złożonego drewna, posesje i rejony domów znajdujących się w pobliżu lasów. Wspólne działania ukierunkowane zostaną na wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa.

          

zdjęcia: działania sezon jesienno - zimowy 2017 rok

Funkcjonariusze w szczególności będą zwracać uwagę na  wjazd do lasu pojazdami mechanicznymi osób nieuprawnionych, jak również na wszelkie wykroczenia mogące zaistnieć na terenach leśnych. Takie jak spacery z psem bez  smyczy która w tym terenie jest wymagana czy zaśmiecanie !

         

 

W związku ze zbliżającym się sezonem świątecznym, dochodzić może do kradzieży drzewek iglastych (choinki) czy przypadków kłusownictwa. Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego będą w porze jesienno - zimowej szczególnie częste.