Promocja zawodu Policjanta oraz wsparcie rodzinnego pikniku w Dąbrowie Tarnowskiej

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA ORAZ WSPARCIE RODZINNEGO PIKNIKU W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej czynnie wsparli rodzinny piknik organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnoprawnych oraz Dąbrowski Dom Kultury.

Piknik, odbył się na terenie Centrum Konferencyjno-Sportowego przy ul. Sportowej 4 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dąbrowscy funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo na drogach oraz zdrowy i wolny od uzależnień tryb życia. Stróże prawa zachęcali uczestników do częstszego korzystania z roweru, rozdawali odblaski, promowali zawód policjanta i prowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkanie z tak liczną grupa mieszkańców było wręcz wyśmienita okazja do promocji naszego zawodu, funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą  zwiedzającą  stoiska z bronią i wyposażeniem policyjnym zachęcając do wstąpienia w Nasze szeregi.

W pikniku brali udział funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy prezentowali swój sprzęt techniczny oraz członkowie stowarzyszenia ONE SHOT i Ekipy 061, gdzie na ich stoisku można było obejrzeć około 100 jednostek broni palnej. Obecność policjantów na festynie była znakomitą okazją do promowania bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, których systematycznie na drogach przybywa. Promując zdrowy i wolny od nałogów tryb życia, mundurowi przypominali zarówno tym młodym, jak i doświadczonym miłośnikom jednośladów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Policjanci podkreślali jak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz dbanie o stan techniczny roweru, jego obowiązkowe wyposażenie oraz jazda w kasku i odblaskowej kamizelce.

Na gości pikniku czekały liczne atrakcje, wśród nich możliwość zobaczenia jak wygląda policyjne wyposażenie. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się motocykle policyjne, które zagościły dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.  Najmłodsi mogli obejrzeć motocykle oraz radiowóz, usiąść za kierownica pojazdu oraz uruchomić jego sygnały dźwiękowe. Każde dziecko mogło odświeżyć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz ułożyć puzzle ze znaków drogowych.

Wielu zainteresowanych otrzymało od mundurowych informacje na temat warunków rekrutacji do służby w Policji.

 

Wszystkim, którzy okazali pomoc w organizacji pikniku składamy serdeczne podziękowania.