Powołanie komendantów w tutejszej jednostce Policji

Powołanie komendantów w tutejszej jednostce Policji

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora dr Krzysztofa Pobuty mł. insp. Robert Dudek został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast kom. Jarosław Kmieć na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczysta zbiórka odbyła się 24 kwietnia 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji rozkazy powołanym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Morajko.

Celebrę rozpoczęło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Lektor powitał zaproszonych gości, wśród których byli obecni m.in. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Stanisław Bukowiec, przedstawiciele samorządu lokalnego ze Starostą Dąbrowskim Panem Lesławem Wieczorkiem na czele, Prokurator Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej Waldemar Malec, komendanci miejscy i powiatowi policji, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz policjanci i pracownicy policji.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie pogratulował powołanym komendantom awansu, podkreślając jednocześnie jak ważne, odpowiedzialne zadania i obowiązki związane są z pełnieniem tej zaszczytnej funkcji.

Obejmujący stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Robert Dudek złożył podziękowania Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie za okazane zaufanie i zapewnił przełożonych, samorządowców i podwładnych o swojej gotowości do współpracy i działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu dąbrowskiego.

Uroczystość zakończyło wyprowadzenie sztandaru i złożenie końcowego meldunku.

dowódca uroczystości składa meldunek

zebrani komendanci wraz z kadrą kierowniczą

goście na uroczystości

Komendant całuje sztandar

komendant wojewódzki wręcza rozkaz komendantowi powiatowemu

Komendant powiatowy przemawia

średni aktyw kierowinczy

przemawia poseł

gratulacje od starosty

gratulacje

 sztandar

wyprowadzenie sztandaru

zdjęcie grupowe