Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w sieci

W piątek 1 marca 2019 roku dąbrowscy policjanci gościli z wizytą w Szkole Podstawowej w Żelazówce. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i o zjawisku cyberprzemocy.

Podczas spotkania przedstawione zostały również zagrożenia płynące z sieci internetowej a zwłaszcza zjawisko tzw. cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. Mundurowi wyjaśniali dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Młodzi ludzie z zainteresowaniem słuchali policjantów poruszających kwestie bezpieczeństwa w sieci oraz chętnie odpowiadali na związane z nim pytania.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Żelazówce było nawiązaniem do obchodzonego „Dnia Bezpiecznego Internetu” a zarazem zapowiedzią dalszej współpracy policjantów z wychowawcami. Mundurowi rozpoczęli w ten sposób całą serię tegorocznych spotkań poświęconych kwestiom bezpiecznego korzystania z internetu. Troska o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – to jeden z priorytetów ich działania. Policjanci liczą na to, że rady, których udzielili dzieciom ludziom, że korzystanie przez nich z sieci będzie bezpieczne i przyjemne.