Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów w ramach akcji „Zwolnij przed szkołą”.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów w ramach akcji  „Zwolnij przed szkołą”.

W związku z rozpoczętym w dniu 3 września br. nowym rokiem szkolnym policjanci Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej Komendy realizowali wspólnie z przedstawicielami MORD w Tarnowie, Jednostki Strzeleckiej JS-2083 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz uczniami klasy mundurowej ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wzmożone działania w ramach akcji „Zwalniam przed szkołą”.  Patronami akcji „Zwalniam przed szkoła” są posłanka Urszula Augustyn oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys. Pani Poseł  wraz z dąbrowskimi policjantami odwiedziła Szkołę Podstawową w Żelazówce przekazując dzieciom kamizelki odblaskowe.

W trakcie podjętych działań policjanci pełnili służbę szczególnie w pobliżu szkół i przedszkoli w rejonie, gdzie występuje szczególnie duże natężenie ruchu pojazdów, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zmierzających po raz pierwszy po wakacjach do swoich szkół. Działania skoncentrowane były w rejonie placówek w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w rejonie Szkoły Podstawowej w Żelazówce, która zlokalizowana jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 73.  Policjanci w rejonie przejść dla pieszych pomagali dzieciom, młodzieży oraz dorosłym bezpiecznie przekroczyć jezdnię, natomiast kierujących badali na stan trzeźwości i apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przede wszystkim w okolicach szkół i przedszkoli.  Przy okazji wręczano kierowcom ulotki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym w rejonie placówek oświatowych.

Kontrolowany przez policjantów był również stan techniczny autobusów przewożących dzieci i młodzież do szkół oraz w bardzo dużej mierze prędkość poruszających się pojazdów.