Mając 3.2 promila kierował ciągnikiem rolniczym pod drodze publicznej

Pijany jechał traktorem po drodze publicznej. Miał ponad 3.2 promila

Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań Policji, 28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę ciągnika po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma  ponad 3,2 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem.

W sobotę (09.02.2019r.) po godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów. Policjanci zatrzymali mocno nietrzeźwego mężczyznę w rejonie jednego ze sklepów. 28 –latek stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi.  Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi ustalili również że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego w momencie zatrzymania udawał się do sklepu w celu zakupu kolejnego alkoholu. Natomiast ciągnik „pożyczył” bez zgody właściciela. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Traktor  rolniczy zabezpieczono i przekazano właścicielowi, którego pouczono o zabezpieczeniu pojazdu przed dostępem osób niepowołanych.