Kontynuacja działań „stanowcze NIE dla kłusownictwa” dąbrowskiej Policji i Straży Leśnej

Kontynuacja działań „stanowcze NIE dla kłusownictwa” dąbrowskiej Policji i Straży Leśnej

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł.asp. Marcin Rejchert i mł.asp. Mateusz Cygan wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej kontrolują kompleksy leśne w ramach wypracowanych wspólnie działań podczas zrealizowanej konferencji w dniu 17 listopada. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo,  szkodnictwo leśne ale również patrolowanie posesji najbardziej oddalonych od terenów miejskich.

Nastały sezon jesienno - zimowy oraz szybko zapadający zmrok sprzyja złodziejom. Mundurowi sprawdzają tereny leśne, miejsca złożonego drewna, posesje i rejony domów znajdujących się w pobliżu lasów.  Wspólne patrole skierowane są również na wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem.

W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też podejrzanie się zachowują.

Z związku ze zbliżającymi się już Świętami Bożego Narodzenia  dochodzić może w szczególności do kradzieży drzewek iglastych (choinki) czy przypadków kłusownictwa.

Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego będą w porze zimowej szczególnie często organizowane.