Kierowca z narkotykami

Kierowca z narkotykami

Agresywny i nietrzeźwy kierowca próbował zbiec z miejsca kontroli. Okazało się, że nie ma on uprawnień  do kierowania i posiada narkotyki.

 28 czerwca policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, zatrzymali do kontroli samochód osobowy zarejestrowany w jednym z krajów Unii Europejskiej, którym podróżowało czterech mężczyzn. Okazało się, że kierowca fiata, 31-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości (ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu ) i nie posiadał uprawnień do kierowania. W pewnym momencie kierowca usiłował zbiec, był bardzo agresywny. Policjanci musieli użyć wobec niego chwytów obezwładniających oraz kajdanek.   Przy zatrzymanym znaleziono 19  tabletek extasy.

Mężczyzna, trafił do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w kwocie 10 000 zł oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.