Jesień na drogach-Policja apeluje o ostrożność

Jesień na drogach-policja apeluje o ostrożność

Jesienią gwałtownie zmieniają się warunki atmosferyczne, które mają bezpośredni wpływ na kierowanie samochodem. Ciemne i zimne poranki, szybszy zmierzch, ranne mgły, mokra i śliska jezdnia, zwiększona ilość opadów - to czynniki powodujące ograniczenie widoczności i wydłużenie drogi hamowania.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Pogorszenie się warunków atmosferycznych zaskoczyło wielu kierowców. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dziś (02.10.2018r.) około godz. 9.00. doszło do zdarzenia drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Szarwarskiej, w którym 75-letni kierujący renault nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w betonowy mostek. Mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia ratunkowego do szpitala. Dlatego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.