Finał Powiatowego Turnieju BRD klas I – III

Finał Powiatowego Turnieju BRD klas I – III

Dziś ( 6 czerwca br.)  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny odbył się finał Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla klas I – III szkól podstawowych  pn. „Wzorowo i bezpiecznie”, który był realizowany  przy udziale policjantów dąbrowskiej „drogówki” sierż.szt. Pawła Stankiewicza, st.sierż. Piotra Niemstaka oraz st.sierż. Pawła Masłoń.

To przedsięwzięcie związane jest z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej ich uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i rowerzysty, a także pasażera.

Sam turniej był wieloetapowy i poprzez eliminacje szkolne i gminne zwycięskie drużyny awansowały do finału powiatowego. Finał składał się z  trzech etapów: rozwiązywania testu, jazdy na rowerze sprawdzającej umiejętności uczniów oraz  układania puzzli ze znaków drogowych. Każdy uczestnik musiał przejechać po torze przeszkód, który był oceniany przez dąbrowskich policjantów.

W finale wzięli udział uczniowie z 11 placówek z terenu  powiatu dąbrowskiego.

Najlepszymi okazali się:

  • I miejsce - PSP w Oleśnie,
  • II miejsce zdobyły Ex aequo – PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
  • III miejsce  - PSP w Dąbrówkach Breńskich

Dla wszystkich dzieci uczestnictwo w finale było nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale również doskonałą zabawą.

 

Gratulujemy każdemu uczestnikowi Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla klas I – III szkół podstawowych.