Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Miniona niedziela 2 września 2018 roku, zapisze się w sportowej historii funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w sposób szczególny. Po raz pierwszy w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowany został bieg służb mundurowych mający na celu  uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg został zorganizowany na dystansie 3 km.  Funkcjonariusze z różnych jednostek uczestniczyli w zmaganiach pt. „BIEGNIJ DĄBROWO”  w kategorii służby mundurowe.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tego dnia odbyły się łącznie cztery biegi, bieg dzieci na 200 metrów, bieg młodzieży na 400 metrów, bieg rodzinny i służb mundurowych na 3 km oraz bieg główny dla dorosłych na dystansie 10 km. Głównym założeniem było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku, propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Do uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przyłączyli się policjanci tutejszej jednostki Policji startując w biegu 11 osobową grupą z Komendantem nadkom. Mirosławem Strachem na czele.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy z prawie 280 uczestników został uhonorowany oryginalnym medalem biegu „BIEGNIJ DĄBROWO” , a najlepszy funkcjonariusz, którym okazał się sierż. Mateusz Kazek, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha, otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dedykowaną szablę upamiętniającą to wydarzenie.  

Loading Video...