Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami

Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami

Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej asp. Agata Bulwa oraz mł.asp. Paweł Chwałek odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej oraz Laskówce Chorąskiej. Podczas spotkania rozstrzygnięto zorganizowany dla dzieci konkurs sprawdzający ich wiedzę na temat bezpiecznego serfowania po Internecie. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach poszło świetnie.

Spotkania dąbrowskich mundurowych z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami będą prowadzone przez cały 2019 rok. Ważne jest uświadamianie, iż poza korzyściami jakie daje internet czy telefonia komórkowa, kryją się w nich również zagrożenia, wynikające z niewłaściwego wykorzystania z tych mediów.