Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach Powiśla

Bezpieczny okres „Wszystkich Świętych” na drogach Powiśla

Podczas tegorocznej akcji „Znicz-2018” odbywającej się od 31 października do 4 listopada bieżącego roku na drogach powiatu dąbrowskiego doszło jedynie do 3 kolizji. Nie odnotowano w tym okresie żadnego wypadku, jak też rannych osób. Mając na uwadze wzrost natężenia ruchu pojazdów oraz osób pieszych okres „Wszystkich Świętych” w bieżącym roku należy uznać za bezpieczny.

Podczas pięciodniowej akcji głównym celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle. Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa w związku z czym ujawnili łącznie 4 nietrzeźwych użytkowników dróg. Na terenie powiatu dąbrowskiego Policjanci przeprowadzili 672 badania na stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Wobec powyższego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadal apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i nie ryzykowania jazdy pod jego wpływem. W przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia ich kierowców o prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości, proszę o niezwłocznie informowanie o tym Policji na telefon alarmowy 112.

Pamiętajmy nadal o używaniu elementów odblaskowych, zarówno w dzień jak i po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszamy.